Ekskursijos po Klaipėdą

Apžvalginė ekskursija po Klaipėdos senamiestį

 Nors Klaipėdos senamiestis yra mažas, tačiau pilnas patrauklių smulkmenų. Daugybė bronzinių senamiesčio gyventojų, apipintų legendomis ir turinčių stebuklingų galių, siauros, akmenimis grįstos gatvelės, spalvingi pirklių ir amatininkų namai, fachverko stiliaus pastatai, laivas „Meridianas“, plūduriuojantis and Dangės upės vandenų – visa tai suteikia senajai miesto daliai nepakartojamo žavesio. Istorinių pastatų sienos atgyja dėka įdomių ir tikrų pasakojimų apie Trojos atradėjo Henriko Šlymano, Prūsijos karalienės Luizės ir jos vyro Vilhelmo III bei Adolfo Hitlerio apsilankymus Klaipėdoje. Lankytojus užburia ir miesto geografinė padėtis. Klaipėda yra įsikūrusi 3 vandenų susiliejimo vietoje - Dangės upės, Kuršių marių ir Baltijos jūros. Paėjus 5 minutes senamiesčiu galite įkvėpti gaivaus, druska kvepiančio pajūrio oro bei pasigrožėti pro jūros vartus plaukiančiais laivais.

Senosios ir sovietinės Klaipėdos kontrastai

Kai XIII a. viduryje Livonijos ordinas ir Kuršo vyskupas pastatė Memelburgo pilį, davusios pradžią Klaipėdos miestui, niekas, matyt, neabejojo šio miesto didžia ateitimi. Tačiau istorijos vingiai nenuspėjami ir miesto likimas susiklostė kitaip nei buvo tikėtasi. Ekskursijos metu kviečiame pasivaikščioti po nedidelį Klaipėdos senamiestį ir pasivažinėti sovietiniu laikotarpiu statytomis Klaipėdos gatvėmis bei išgirsti apie senosios ir naujosios Klaipėdos gyvenimo ypatumus, istoriją, išvysti kontrastus.
 

Fachverkas - Klaipėdos veidas

Fachverkas – tai architektūros stilius plačiai paplitęs Klaipėdoje XVI amžiuje. Tam įtakos turėjo Šiaurės Vokietijos architektūros tradicijos. Fachverkas – tai medinių konstrukcijų pastatas, kurio sienos buvo užpildomos molio ir šiaudų mišiniu, vėliau medinio karkaso viduje pradėta mūryti plytas. Šio architektūrinio stiliaus pastatai buvo lengvi, todėl itin tiko pajūrio pelkėtam dirvožemiui. 1854 m. Didžiojo gaisro metu daugumo fachverkinių pastatų sudegė. Šiandien galime matyti keletą gražių gyvenamųjų namų, sandėlių su medinėmis langinėmis, statytų XVII-XVIII amžiuje. Fachverką labai retai galima rasti kituose Lietuvos miestuose ir regionuose, todėl fachverkas – Klaipėdos veidas. 

Klaipėdiečių valgymo ypatumai

Vaikščiodami Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis ir klausydamiesi įdomių istorijų apie miestiečių valgymo ypatumus, Jūs tuo pačiu aplankysite šiuolaikinės Klaipėdos jaukias kavines ir restoranus. Mes sustosime prie pastatų, kur prieš šimtą metų klaipėdiečiai po sunkios žvejybos jūroje mėgdavo išgerti ir pažaisti azartinius žaidimus, taip pat prie buvusių prabangių restornaų, kur turtingi miestiečiai praleisdavo savo laisvalaikį. Šios ekskursijos metu gausite patarimų, kur šiandien Klaipėdoje galima skaniai pavalgyti ir puikiai praleisti laiką pagal kiekvieno keliautojo poreikius.