Viešoji įstaiga jau 16 metų veikianti
Projektų, mokymų ir stažuočių srityje
Trečiojo partnerių susitikimo metu Klaipėdoje lankėsi svečiai iš Italijos, Austrijos ir Jungtinės Karalystės. Projekto metu kuriame žaliuosius turistinius maršrutus bei dalinamės gerosios praktikos patirtimi apie sėkmingus verslus, įkurtus kaimo vietovėse ir teikiančius turizmo, maitinimo ar pramogų paslaugas atsižvelgiant į tausojančio vartojimo principus.
Pirmąją dieną lankėmės S. Baniulio kaimo turizmo sodyboje, kurią pristatėme partneriams kaip gerosios praktikos pavyzdį, nes sodybos savininkas augina ekologiškas daržoves ir yra įsteigęs žirgyną bei jojimo sporto klubą. Sodyba įsikūrusi nuošaly nuo didelių miestų, Šiūparių kaime, istoriškai reikšmingoje vietoje - pasienyje, prie kelio, praeityje dalinusio 2 valstybes - Rytų Prūsiją ir Lietuvą. Šioje sodyboje aptarėme einamuosius projekto klausimus: kiekvienas partneris pristatė projekto veiklų pažangą savo organizacijoje, sklaidos priemones, VšĮ "Švietimo, tyrimų ir konsultacijų centras" pristatė partnerių susitikimo Austrijoje vertinimą.
Po pietų vykome į Zofijos Tikuišienės ekologinę kaimo turizmo sodybą "Gandrų dvaras". Tai antrasis mūsų gerosios praktikos pavyzdys. Sodybos apylinkėse išbandėme vaistažolių turizmą - kaip novatorišką turizmo formą Lietuvoje.
Abi šios sodybos yra ne tik gerosios praktikos pavyzdžiai, bet bus įtrauktos kaip galimos sustojimo vietos VšĮ "Švietimo, tyrimų ir konsultacijų centras" kuriamame žaliajame turistiniame žemėlapyje - "Liuteronų bažnyčios - Mažosios Lietuvos tylusis grožis".
Antrąją susitikimo dieną lankėmės Kuršių Nerijoje, nes ji bus kitų dviejų Lietuvos turistinių maršrutų dalis - "Kova su klajojančiu smėliu" bei "Karalienės Luizės keliais". Nidoje projekto valdymo grupė aptarė galutinio projekto produkto - žaliųjų turistinių žemėlapių - turinį ir dizainą.