Meniškos veiklos asistuojant šunims

JAV ir Vakarų Europoje augintiniai darbo vietoje yra dažnas reiškinys. „Google Corporation“ elgesio kodekse teigiama: „Mūsų darbuotojų meilė naminiams gyvūnams yra neatsiejama mūsų įmonės kultūros dalis“. Šis reiškinys populiarėja ir Lietuvoje. Kasmet, balandžio 24 d., Šunų dieną, Lietuvos kinologijos draugija kviečia įmonių darbuotojus į darbą atsivežti savo augintinius.

Populiariausias augintinis darbo vietoje yra šuo. Kai kurios šio projekto partnerių organizacijos taip pat atvyksta į biurą su šunimis ir ten būna visą dieną. Moksliniai tyrimai rodo, kad šuo darbe mažina stresą, skatina socialinį bendravimą ir didina darbuotojų produktyvumą. Psichologai įsitikinę, kad užsiėmimai su šunimis ugdo bendravimo, psichosocialinius, pažinimo ir suvokimo įgūdžius, gerina jutiminius ir ugdo jausmą bei poreikį rūpintis silpnesniais.

Dailės terapija ir kita kūrybinė veikla leidžia saugiai suprasti, vizualizuoti ir fiksuoti, kas vyksta su žmogumi gyvūno atžvilgiu. Psichologai žino, kad meninių metodų ir vaizdinės komunikacijos dėka galime lengviau užmegzti ryšį su žmonėmis, atrasti savo vidinį potencialą ir giliau suprasti kitus.

Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti jaunuolių socializaciją ir bendradarbiavimą tarptautinėje mišrių gebėjimų grupėje per kūrybines veiklas su šunimis.
Kiti projekto uždaviniai:
1. Ugdyti sveikų, psichikos sutrikimų turinčių ir turinčių mažiau galimybių jaunuolių bendravimo įgūdžius, siekiant palengvinti jų įsitraukimą į visuomenę ir darbo rinką.
2. Lavinti jaunuolių kūrybiškumo įgūdžius.
3. Ugdyti tolerancijos, solidarumo ir pakantumo įvairovei jausmą, būnant mišrių gebėjimų grupėje.
4. Sulaužyti stereotipus ir etiketes apie psichikos ligomis sergančius ir mažiau galimybių turinčius jaunuolius.
5. Išbandyti inovatyvius neformaliojo ugdymo metodus jaunimo organizacijose.
6. Geriau pažinti kitas šalis, jų kultūrą ir tradicijas.
7. Gauti daugiau žinių apie šunis.
8. Giliau suprasti įvairias psichikos ligas – autizmą, depresiją, demenciją ir kt.

Sklaida:

Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (FB)

Klaipėdos "Medeinės" mokykla (FB)

Klaipėdos "Vėtrungės" gimnazija (FB)

Augšdaugavas novada jaunatne-1 (FB)

Augšdaugavas novada jaunatne-2 (FB)

ProgramaErasmus+ KA1 Asmenų mokymosi mobilumas Jaunimo mainaiProjekto nr.2019-3-LT02-KA105-006603Trukmė2020 m. vasario 6 d. - 2022 m. lapkričio 5 d. KoordinatoriusViešoji įstaiga "Švietimo, tyrimų ir konsultacijų centras"PartneriaiCoda di Lupo (Italija); Youth for Equality (Slovakija); Erasmusplus Hannover (Vokietija); 19 naglas (Latvija); Bilgi ve Beceri Dernegi (Turkija) Rezultatai

Jaunimo mainų dienoraštis