Trečiasis partnerių susitikimas Rytų Islandijoje pagal Nordplus Adult projektą

Pirmoji susitikimo diena buvo skirta aplankyti gerosios praktikos pavyzdžius ir kitas organizacijas, dirbančias turizmo ir kultūros srityje. Apsilankymų tikslas – geriau suprasti Rytų Islandijos socialinę-ekonominę ir turizmo padėtį, ją aptarti bei partnerių pastebėjimais papildyti SSGG analizę – vieną iš projekto rezultatų.

Partneriai apžiūrėjo kūrybinį centrą ir privatų mineralų muziejų “Petra’s Stones Collection” Stöðvarfjörður kaimelyje, Skriðuklaustur kultūros centrą Fljótsdalur slėnyje, vieną iš lankytojų centrų Vatnajökull nacionaliniame parke, Slaughterhouse kultūros centrą Egilsstadir miestelyje. Taip pat partneriai turėjo galimybę kopti į Reyðarfjörður kalną ir aplankyti vieną vietovę iš knygos “Fjarðabyggðaflakk” – ši pramoga yra vietinės šeimos sugalvotas žaidimas. Lankytojas turi surinkti antspaudus ir pasirašyti svečių knygoje 12-koje vietų. Tuomet lankytojas gauna knygą “Fjarðabyggðaflakk”, kurioje aprašytos visos apkeliautos vietovės. Vakare susitikimo dalyviai apžiūrėjo Islandijos partnerio gerosios praktikos pavyzdį - Mjoeyri keleivių pervežimo įmonę Eskifjörður miestelyje. Tai smulkus šeimos verslas, sukurtas sutuoktinių poros - Saevar Gudjonson ir Berglind Ingvarsdottir. Jie teikia apgyvendinimo paslaugas, siūlo įvairias pramogines keliones, kopimą į kalnus, nardymą ir kita. Ši šeima turi restoraną Jūreivystės muziejuje “Randulffs-Seahouse”, kuriame galima paragauti pūdyto ryklio mėsos (hákarl) ir džiovintą žuvį (harðfiskur). Šiame restorane partneriai ragavo tradicinius islandų valgius.

Antrąją projekto susitikimo dieną partneriai aptarė savo pastebėjimus lankydamiesi kultūros ir turizmo centruose bei apžiūrint gerosios praktikos pavyzdį.
Antroji diena buvo skirta peržiūrėti projekto dokumentus bei pristatyti įvykdytas veiklas. Buvo aptarta Švedijos susitikimo vertinimo ataskaita, kiekvienos šalies gerosios praktikos pavyzdžiai. Peržiūrėjus SSGG analizę susitikimo dalyviai nusprendė ją papildyti naujomis įžvalgomis, statistine informacija bei nuorodomis į oficialius informacijos šaltinius.
Vakarienė buvo suorganizuota Islandijos šeimoje Eskifjordur miestelyje pagal projektą “Meet The Locals” (tai antrasis Islandijos partnerio gerosios praktikos pavyzdys). Mus priėmusi ir vakarienę paruošusi sutuoktinių pora Svanhvít ir Agnar yra kilę iš Heimaey salos, iš kurios turėjo išsikelti po 1973 metų ugnikalnio išsiveržimo. Svanhvít gimtajame name Heimaey saloje dabar veikia muziejus. Svanhvít ir Agnar savo scečiams paruošė tradicinius islandiškus patiekalus - plokkfiskur (žuvies ir bulvių apkepas) ir desertą skyrkaka (Skyr pyragą). Klausėmės įdomios tipiškos islandų šeimos istorijos. Svanhvít ir Agnar turi 6 vaikus. Visi vaikai, išskyrus jaunesnįjį Tumį, kuris su mumis vakarieniavo prie stalo, gyvena, mokosi ir dirba Reikjavike. Šeimos galva yra žvejys, su laivu išplaukiantis žvejoti prie Grenlandijos krantų, jo žmona – pradinių klasių mokytoja. Mums labai patiko tradicinė vakarienė islandų šeimoje, nes susipažinome su jų įpročiais bei kasdieniu gyvenimu. Toks projektas įmanomas įgyvendinti ir Lietuvoje.

Trečią dieną davėme interviu apie projektą Austurbru viešųjų ryšių specialistui. Pokalbio audio įrašas buvo patalpintas Islandijos partnerio Austurbru tinklapyje bei Facebook paskyroje, taip pat projekto tinklapyje www.nordtournet.com.
Baigiantis susitikimui partneriai aptarė administracinius ir finansinius projekto aspektus, užduotis iki sekančio partnerių susitikimo Estijoje, kuris vyks 2016 metų balandžio 20-22 d. Partneriai užpildė susitikimo vertinimo ir tarpinio projekto vertinimo anketas.

SSGG analyze, projekto naujienlaiškiai, vartinimo ataskaitos, susitikimų aprašymai bei kiti dokumentai yra patalpinti projekto tinklapyje www.nordtournet.com. Kiekvienos partnerinės šalies turizmo naujienos yra skelbiamos Twitter paskyroje NordTourNet (@nordtournet), #nordtournet and #nordtournetstories.

Galerija